INSTALATÉRSTVÍ Jan Pavlisko

Profesionální monitoring a čištění odpadů a kanalizací 
24 HODINOVÁ HAVARIJNÍ SLUŽBA Kanalizace


Provádíme čištění a frézování kanalizací

Zbavíme vás problémů s ucpanou kanalizací rychle a spolehlivě. V rámci služby čištění kanalizace. Disponujeme mobilní technikou. Poradíme si jak s drobnými závadami v domácnostech jako je čištění odpadu, tak s problémy ve veřejných budovách či institucích. Snažíme se nejen odstranit konkrétní závady, ale provedeme revizi kanalizace
(zjištění aktuálního stavu) a navrhneme případně trvalejší řešení.

Frézování kanalizace a potrubí

Pokud klasické čištění kanalizace nezajistí následný dostatečný průtok splašků zarostlým, většinou litinovým potrubím, je nutné toto potrubí vyfrézovat zařízením pro frézování potrubí kanalizace. Při frézování kanalizace je do potrubí spuštěna speciální frézovací hlavice, která je schopná odstranit letité nánosy, nárůsty, beton i prorůstající kořeny v kanalizačním potrubí. Při úspěšném vyfrézování kanalizace jsou přinosem úspory ve smyslu absence nutnosti výkopů kanalizačního potrubí s mnohdy rozsáhlými stavebními pracemi v souvislosti s uvedením stavby do původního stavu. Kromě ekonomického přínosu zároveň nedochází k případnému poškození zeleně na pozemku nad kanalizací.

Monitorování odpadů, kanalizace a stok

Monitorování odpadů, kanalizací a stok slouží ke zjištění aktuálního stavu potrubních systémů. Kvalitní monitorovací zařízení dokáže poměrně snadno a rychle zjistit, kde a proč dochází k ucpávání potrubí, odhalí příčiny propadání terénu, zarůstání stupaček, příčiny vzniku zápachu v objektech, vyhledá skryté šachty, zaústění do hlavního řadu nebo do map nezakreslenou kanalizaci.

Trasování kanalizace

Pomocí detektoru a sondy jsme schopni lokalizovat přesnou trasu stávající kanalizace. Tento přístroj přesně určuje, kudy vede potrubí a lokalizuje poruchu. Součástí trasovacího zařízení je sonda, která umožňuje přesné identifikování problému. Sonda může být použita zároveň s kamerovým systémem a pokud se vyskytne jakýkoliv problém v kanalizaci, je možné toto místo okamžitě označit a následně opravit.
Čištění a frézování

Provádíme čištění a frézování kanalizací

 • REMS Cobra 32, 22, 16mm 

  Stroj pro mnohostranné použití při čištění trubek a kanálů. Omílání řetězy nebo frézování i v těžkých podmínkách, například při potrubí prorostlém kořeny a těžkých inkrustacích. Vysoce flexibilní pro snadný posuv také v úzkých ohybech trubek. Použití pro úzké trubky nebo několikanásobné ohyby trubek. Čistící spirála S se silnějším speciálním drátem především pro těžko odstranitelné ucpání trubek, např. pro rozřezání kořenů. 

Kamerový systém

Speciální kamerový systém, jehož součástí je posuvná kamera zachycující stav potrubí. 

 • RIDGID KAMERA SEESNAKE MAX RM200

  Speciální kamerový systém, jehož součástí je posuvná kamera zachycující stav potrubí. Průzkum provedený vhodným kamerovým systémem je díky svému pracovnímu rozsahu možno použít ve stavebním průmyslu, ale také v domovních instalacích.


Lokace

Lokalizování a poloha 

 • RIDGID LOKÁTOR NAVITRACK SCOUT

  Lokátor NaviTrack Scout je určený pro řešení nejnáročnějšího vyhledávání dálkového vysílače (sondy) pomocí vícesměrové lokační technologie. Umožní spolehlivě lokalizovat inženýrské sítě a sondyTlakové čištění

Čištění tlakem vody

 • RIDGID KJ-3100

  Benzinová tlaková vodní čistička pro potrubí do 250mm (10˝). V kategorii vysoce výkonných tlakových vodních čističek je RIDGID KJ-3100 jedna z nejvýkonnějších na trhu, navíc na svém úzkém (58cm) dvoukolovém podvozku snadno projede dveřmi standardního rozměru a může velice snadno překonávat těsné zatáčky. Nožním spínačem je možné úplně ovládat průběh tlakového čištění přímo u otvoru odpadu. To uvolňuje obě ruce pro zavádění tlakové stříkací hadice do otvoru odpadu, oblouků a sifonů.

ČISTIČKA PRO POTRUBÍ

SPIRÁLOVÁ ČISTIČKA PRO POTRUBÍ 32-150 MM


 • RIDGID K-60

  Elektrická čistička RIDGID K-60 na spojované spirály, pro potrubí do 150mm, do 38m délky. Univerzální čistička, vhodná pro čištění všech potrubí v činžovních domech, čistí odpadní potrubí, odpady koupelen, menší kořenové ucpávky, kanalizační potrubí a pod. Přestaviteľná spojka 16/22mm, spojka se nastaví otočením zadní ložiskové příruby. Lze používat se 4 různými průměry spirál: 8, 10 mm (s adaptérem A-17), 16, 22mm. Dodává se s motorem 230V / 700W / 520 ot/min. Bajonetová spirálová spojka. Pro přístup ke spojce a řemenovému převodu stačí odšroubovat 2 šrouby. Ovládací rukojeť spojky pro maximální účinnost a stabilitu. Rozsah: 50-150mm. Standardní vybavení sady: stroj K-60, levá rukavice, ochranná hadice, sada 5 spirál C-10, 22mm x 4, 6m v koši, sada 5 spirál C-10, 16mm x 2, 3m v koši, rozpojovací klíč, přímý vrták, trychtýřový vrták, srdcovitý vrták, vrták se žraločími zuby, vytahovací vrták, v kufříku

DŘEZOVÁ ČISTIČKA

Čistička se spirálou C-1IC s vnitřním jádrem


 • RIDGID K-45AF

Profesionální ruční elektrická bubnová čistička s automatickým posuvem do odpadu i ven, beze změny smyslu otáček spirály. Šetří čas. Čistí odpady 30-75 mm, automatický posuv spirály. Pro odpadní potrubí dřezů, van, umyvadel, sprch, pisoárů a pod. Dodává se s univerzálním motorem 550W,50/60Hz na 230V. Proměnné otáčky: 0-600ot/min. Buben spirály odolný proti nárazům, plastový, ze dvou dílů. Sada spirál 8 a 10mm x 10,7m (spirála 8mm je pevně vybavena soudkovým nástrojem, spirála 10mm má vrtací nastroje vyměnitelné) + 4ks nástrojů (klíč na rozpojení nástrojů a spirál, soudkový vrták, vidlicový vrták a lopatkový vrták) v transportním kufru.