Lokalizace, monitoring, úniky vody

 Monitorování odpadů, kanalizace a stok.

Monitorování odpadů, kanalizací a stok slouží ke zjištění aktuálního stavu potrubních systémů. Kvalitní monitorovací zařízení dokáže poměrně snadno a rychle zjistit, kde a proč dochází k ucpávání potrubí, odhalí příčiny propadání terénu, zarůstání stupaček, příčiny vzniku zápachu v objektech, vyhledá skryté šachty, zaústění do hlavního řadu nebo do map nezakreslenou kanalizaci.

Trasování kanalizace

Pomocí detektoru a sondy jsme schopni lokalizovat přesnou trasu stávající kanalizace. Tento přístroj přesně určuje, kudy vede potrubí a lokalizuje poruchu. Součástí trasovacího zařízení je sonda, která umožňuje přesné identifikování problému. Sonda může být použita zároveň s kamerovým systémem a pokud se vyskytne jakýkoliv problém v kanalizaci, je možné toto místo okamžitě označit a následně opravit.

Úniky vody

V místech, kde uniká voda z vodovodního potrubí nebo z rozvodu ohřevu či topení, je možné aplikovat metodu lokalizace pomocí formovacího plynu (5% vodík, 95% dusík), který není toxický a je nehořlavý. Aplikace plynu je tedy naprosto bezpečná. Vzhledem k tomu, že vodík je nejmenší částicí, dokáže projít většinou materiálů, jako je beton, asfalt a podlahové krytiny. Vodík je lehčí než vzduch, a tak stoupá přímo na povrch, kde ho lze snadno a rychle detekovat a odhalit tak místo poruchy. Díky vestavěné vakuové pumpě je odezva velmi rychlá a na displeji je možné sledovat koncentraci vodíku téměř okamžitě. Podle velikosti koncentrace v jednotlivých měřených bodech lze snadno identifikovat místo s nejsilnější odezvou - místo potenciálního úniku.

Sada ROLeak Aqua 3Plus

Akustické zařízení pro detekci úniků k lokalizaci netěsných měděných, MSR, PEX vodovodních potrubí a lze jej použít jak na podlahy na dlaždice, potěr, parkety a laminát.

Nástupce ROLeak Aqua Plus má navíc další připojení, které umožňuje použití externího podlahového mikrofonu. To enormně rozšiřuje možnosti umístění úniku.

  • Je možná akustická detekce úniku na různých potrubních systémech.
  • Zvyšuje hluk toku a umožňuje lokalizovat úniky
  • Bezdrátový přenos signálu do sluchátek
  • Další externí připojení umožňuje použití externího podlahového mikrofonu
  • Připojení Bluetooth ze zařízení ke sluchátkům zabraňuje nepříjemným zvukům pozadí a umožňuje ovládat hlasitost sluchátek přímo na zařízení. To umožňuje jednoduché ovládání jednou rukou.

Kamerový inspekční systém

RIDGID SeeSnake TruSense

INSPEKCE POTRUBÍ Ø 50 AŽ 300 MM DO VZDÁLENOSTI 61 M. Standard má tužší tlačný kabel a je k dispozici v délce až 61 m - což je ideální pro dlouhé linie, zejména ve větších dimenzích s menším počtem ohybů a odboček. Obousměrný komunikační datový link mezi kamerou a monitory řady SeeSnake CSx vybavenými Wi-Fi. Obrazový senzor vysokého dynamického rozlišení (HDR) nabízí jasný, čistý obraz v potrubí i při zhoršené viditelnosti. TILTSENSE™ zobrazuje sklon kamery v potrubí na připojeném monitoru řady CSx. Samonivelační kamerová hlava aby zůstal obraz v kolmé poloze. Robustní ledky s vyskou intenzitou pro výjimečné prohlížení a dlouhou životnost. Výkonná FLEXMITTER® sonda má dlouhý dosah a zachovává schopnost kamery procházet oblouky. Sada přiložených potrubních vodítek centruje kameru v potrubí pro lepší zobrazování.

Lokace

Lokalizování a poloha

Vyhledávací přijímače RIDGID obsahují snadno ovladatelný vizuální mapovací displej, který vám umožní spolehlivě lokalizovat inženýrské sítě a sondy. Používají se s kamerou SeeSnake vybavenou sondovým vysílačem pro lokalizaci hlavy kamery při prohlídce, anebo je lze použít s potrubním vysílačem pro nalezení podzemních inženýrských sítí. Tyto lokátory mohou také nalézt oplachovatelné plovoucí sondy a dálkové vysílače připevněné na tyč čističky nebo čisticí spirálu na odpady.
Lokátor NaviTrack Scout je určený pro řešení nejnáročnějšího vyhledávání dálkového vysílače (sondy) pomocí vícesměrové lokační technologie . Vícesměrová anténní technologie NaviTrack Scout vidí po celou dobu veškerý signál. Stačí jen maximalizovat sílu signálu a našli jste cíl. Žádné nuly nebo falešné špičky, které by komplikovaly vyhledávání.

RIDGID Digitální monitor

RIDGID Digitální monitor CS12x s Wi-Fi

Monitor RIDGID SeeSnake CS12x přináší veľkou obrazovku, obsahuje funkci dvou baterií a Wi-Fi připojení s možností sdílení nebo záznamu inspekcí do smartfónu s operačním systémem iOS nebo Android.

CS12x je navržen tak, aby vám na zakázkách pomáhal a umožnil pracovat chytřeji a ne s námahou.

Velký displej
12,1" displej s vysokým kontrastem, s rozlíšením 1024x768 je jasný, ostrý a čitelný za denního světla.

- Možnost sledování inspekce více osobami (zákazníkmi)
- Použití jakéhokoliv zařízení (mobilu, tabletu)
- Šetrí čas
- Jednoduché sdílení fotografií a videa z inspekce,

RIDGID digitálny monitor

CS6X s WiFi pripojením

Uvádíme první digitální záznamový monitor se zabudováním WiFi připojením a Bluetooth připojením. S přidanou schopností v reálném čase přehrávat videa z kontroly na mobilním zařízení, tabletu nebo notebooku můžete pracovat ještě efektivněji a rychleji se zákazníky. Možnost připojení na všechny tlačné kabely RIDGID,
Wi-Fi a Bluetooth
Přenos nebo záznam inspekcí na telefony a tablety se systémem iOS a Android s HQx Live aplikací zdarma.
Možnosti uložení.
Zachycuje snímky a videa přímo na USB disk.

Inspekční kamerový systém

Ridgid microDrain D65S/CA-350

Kamerový inspekční systém microDrain se vyznačuje malou velikostí a snadnou manévrovatelností a je vhodný pro prohlídky potrubí o malých průměrech s ostrými ohyby.
Kompatibilita s více monitory, s existujícími monitory SeeSnake nebo s digitální inspekční kamerou micro CA-300. Lehké a kompaktní provedení má poloviční velikost oproti běžným inspekčním systémům, lehko se naloží do servisního vozidla a přenese na místo práce.

Hunter H2

Hunter H2 je jako stvořený pro detekci úniků, které nelze lokalizovat klasickými elektroakustickými metodami nebo pomocí korelátoru. Při použití této metody je tzv. formovací plyn přiveden pod tlakem do potrubí.

V místech, kde uniká voda z vodovodního potrubí nebo z rozvodu ohřevu či topení, je možné aplikovat metodu lokalizace pomocí formovacího plynu (5% vodík, 95% dusík), který není toxický a je nehořlavý. Aplikace plynu je tedy naprosto bezpečná. Vzhledem k tomu, že vodík je nejmenší částicí, dokáže projít většinou materiálů, jako je beton, asfalt a podlahové krytiny. Vodík je lehčí než vzduch, a tak stoupá přímo na povrch, kde ho lze snadno a rychle detekovat a odhalit tak místo poruchy. Díky vestavěné vakuové pumpě je odezva velmi rychlá a na displeji je možné sledovat koncentraci vodíku téměř okamžitě. Podle velikosti koncentrace v jednotlivých měřených bodech lze snadno identifikovat místo s nejsilnější odezvou - místo potenciálního úniku.

ROSCAN150

Modul ROSCAN 150 poskytuje funkci identifikace thermo-obrazu pro novou
inspekční kameru ROSCOPE® i2000. ROSCAN 150 funguje na principu Overlay -
technologie (přenos reálného obrazu na odpovídající stupen barevné škály obrazu
tepelného). Pomocí této technologie se dají snadno odhalit netěsnosti a praskliny
ve vodovodním potrubí, v tepelných tělesech, podlahových topeních atd. Modul
je dále určen pro identifikaci a analýzu tepelných mostů.
V rozmezí -20 °C až +220 °C vykazuje ROSCAN 150 velmi přesné výsledky

Inspekční kamera CEL-TEC PipeCam 60 Visor

Vysoce výkonná inspekční kamera s Full HD rozlišením. Vyhledáme i malé praskliny a průniky.

FULL HD HD rozlišení 1920 x 1080
Úhel záběru 105°
Otočná kamera o 360° horizontálně a 180° vertikálně
Zabudovaný 512 Hz vysílač pro lokalizaci kamery
4 výkonné LED s 8 úrovněmi osvitu
Manuální ostření od 80 do 1000 mm)
Kvalitní 10.1" LCD displej s rozlišením 1280 x 800.

RIDGID Elektrická zkušební pumpa, model 1460-E, 9l/min

Rychlá a přesná. Ideální k testování rozsáhlých rozvodů. 3-pístové keramické čerpadlo s pomalým zvyšováním tlaku a dlouhou životností. Dodává se s 1 odpojitelným panelem do 25 Bar s rychlospojkou (panel může zůstat připojen k testovanému rozvodu a čerpadlo se může použit k natlakování dalšího rozvodu pomocí přídavného dalšího panelu z příslušenství). Součástí dodávky je kromě pohonu s čerpadlem i kontrolní panel s vysokotlakou hadicí (G1/2") a manometrem pro dosažení zkušebního tlaku 40 bar, 13 l zásobník na tlakovací kapalinu z nerezavějící oceli. Napětí 230 V. Výkon 1580 W. Vydatnost 9 l/min. Olej SAE 30. Pro vysokotlaké soustavy je k dispozici kontrolní panel s hadicí (G1/2") a manometrem pro dosažení testovacího tlaku 60 Bar (obj. č. 43676)