Lokalizace, monitoring, úniky vody

 Monitorování odpadů, kanalizace a stok.

Monitorování odpadů, kanalizací a stok slouží ke zjištění aktuálního stavu potrubních systémů. Kvalitní monitorovací zařízení dokáže poměrně snadno a rychle zjistit, kde a proč dochází k ucpávání potrubí, odhalí příčiny propadání terénu, zarůstání stupaček, příčiny vzniku zápachu v objektech, vyhledá skryté šachty, zaústění do hlavního řadu nebo do map nezakreslenou kanalizaci.

Trasování kanalizace

Pomocí detektoru a sondy jsme schopni lokalizovat přesnou trasu stávající kanalizace. Tento přístroj přesně určuje, kudy vede potrubí a lokalizuje poruchu. Součástí trasovacího zařízení je sonda, která umožňuje přesné identifikování problému. Sonda může být použita zároveň s kamerovým systémem a pokud se vyskytne jakýkoliv problém v kanalizaci, je možné toto místo okamžitě označit a následně opravit.

Úniky vody

V místech, kde uniká voda z vodovodního potrubí nebo z rozvodu ohřevu či topení, je možné aplikovat metodu lokalizace pomocí formovacího plynu (5% vodík, 95% dusík), který není toxický a je nehořlavý. Aplikace plynu je tedy naprosto bezpečná. Vzhledem k tomu, že vodík je nejmenší částicí, dokáže projít většinou materiálů, jako je beton, asfalt a podlahové krytiny. Vodík je lehčí než vzduch, a tak stoupá přímo na povrch, kde ho lze snadno a rychle detekovat a odhalit tak místo poruchy. Díky vestavěné vakuové pumpě je odezva velmi rychlá a na displeji je možné sledovat koncentraci vodíku téměř okamžitě. Podle velikosti koncentrace v jednotlivých měřených bodech lze snadno identifikovat místo s nejsilnější odezvou - místo potenciálního úniku.

Sada ROLeak Aqua 3Plus

Akustické zařízení pro detekci úniků k lokalizaci netěsných měděných, MSR, PEX vodovodních potrubí a lze jej použít jak na podlahy na dlaždice, potěr, parkety a laminát.

Nástupce ROLeak Aqua Plus má navíc další připojení, které umožňuje použití externího podlahového mikrofonu. To enormně rozšiřuje možnosti umístění úniku.

  • Je možná akustická detekce úniku na různých potrubních systémech.
  • Zvyšuje hluk toku a umožňuje lokalizovat úniky
  • Bezdrátový přenos signálu do sluchátek
  • Další externí připojení umožňuje použití externího podlahového mikrofonu
  • Připojení Bluetooth ze zařízení ke sluchátkům zabraňuje nepříjemným zvukům pozadí a umožňuje ovládat hlasitost sluchátek přímo na zařízení. To umožňuje jednoduché ovládání jednou rukou.

Kamerový inspekční systém

RIDGID SeeSnake TruSense

INSPEKCE POTRUBÍ Ø 50 AŽ 300 MM DO VZDÁLENOSTI 61 M. Standard má tužší tlačný kabel a je k dispozici v délce až 61 m - což je ideální pro dlouhé linie, zejména ve větších dimenzích s menším počtem ohybů a odboček. Obousměrný komunikační datový link mezi kamerou a monitory řady SeeSnake CSx vybavenými Wi-Fi. Obrazový senzor vysokého dynamického rozlišení (HDR) nabízí jasný, čistý obraz v potrubí i při zhoršené viditelnosti. TILTSENSE™ zobrazuje sklon kamery v potrubí na připojeném monitoru řady CSx. Samonivelační kamerová hlava aby zůstal obraz v kolmé poloze. Robustní ledky s vyskou intenzitou pro výjimečné prohlížení a dlouhou životnost. Výkonná FLEXMITTER® sonda má dlouhý dosah a zachovává schopnost kamery procházet oblouky. Sada přiložených potrubních vodítek centruje kameru v potrubí pro lepší zobrazování.

Rothenberger roloc plus Lokalizátor+TEC modul

Lokalizační modul + základna Roscope i2000, lehce ovladatelný kompaktní ruční přístroj. Aktivní lokalizace sond a potrubí. Různe frekvence: 33kHz, 512 a 650Hz Přesné měření hloubky do 1,5m stlačením tlačítka. Jednoduchá manipulace - krok za krokem vede k danému cíli. Teleskopická funkce umožňuje pohodlný přenos v kufru. Dotekový barevný display: 3.5". Frequence: 512 und 640 Hz, 33 kHz aktivnívní, 50/60 Hz pasivní, napájení: Li-Ionen Akku 3,7 V / 4,2 Ah. Rozměry: 95 x 32 x 30 cm, transportní kufr 67 x 32 x 9 cm. Hmotnost: 1,4 kg. Sada obsahuje: ROSCOPE i2000 základní modul, modul ROLOC PLUS, modul TEC 1000, akumulátor, nabíječka, plastový kufr.

RIDGID Digitální monitor

RIDGID Digitální monitor CS12x s Wi-Fi

Monitor RIDGID SeeSnake CS12x přináší veľkou obrazovku, obsahuje funkci dvou baterií a Wi-Fi připojení s možností sdílení nebo záznamu inspekcí do smartfónu s operačním systémem iOS nebo Android.

CS12x je navržen tak, aby vám na zakázkách pomáhal a umožnil pracovat chytřeji a ne s námahou.

Velký displej
12,1" displej s vysokým kontrastem, s rozlíšením 1024x768 je jasný, ostrý a čitelný za denního světla.

- Možnost sledování inspekce více osobami (zákazníkmi)
- Použití jakéhokoliv zařízení (mobilu, tabletu)
- Šetrí čas
- Jednoduché sdílení fotografií a videa z inspekce,

ROTHENBERGER ROSCOPE i2000 inšpekční kamera + modul 25/16 a modul TEC

Vysoce výkonná kamera pro inspekci trubekO 50 do 100 mm. S integrovaným vysílačempro precizní určení polohy kamerové hlavy
PŘEDNOSTI
Záznam a přehrávání inspekce jako video (AVI) nebo foto (JPEG)
Extrémně ohebná kamerová hlava pro 90° oblouky od O 40 mm
S vodící koulí použitelnou až do O 100 mm
Samonivelační kamerová hlava
Integrovaný vysílač pro precizní určení polohy kamerové hlavy
ROSCOPE® i2000 základní jednotka použitelná také jako řídícíjednotka pro ROLOC PLUS lokalizační modul
Wi-Fi vysílač - Snadný přenos dát do mobilních zařízení
3.5" Dotyková obrazovka - rozlíšení 720x480 pixelů (JPEG)
Samonivelačníkamerová hlava - nedochází ke ztrátě orientace,obraz je vždy stabiln

Inspekční kamerový systém

Ridgid microDrain D65S/CA-350

Kamerový inspekční systém microDrain se vyznačuje malou velikostí a snadnou manévrovatelností a je vhodný pro prohlídky potrubí o malých průměrech s ostrými ohyby.
Kompatibilita s více monitory, s existujícími monitory SeeSnake nebo s digitální inspekční kamerou micro CA-300. Lehké a kompaktní provedení má poloviční velikost oproti běžným inspekčním systémům, lehko se naloží do servisního vozidla a přenese na místo práce.

Hunter H2

Hunter H2 je jako stvořený pro detekci úniků, které nelze lokalizovat klasickými elektroakustickými metodami nebo pomocí korelátoru. Při použití této metody je tzv. formovací plyn přiveden pod tlakem do potrubí.

V místech, kde uniká voda z vodovodního potrubí nebo z rozvodu ohřevu či topení, je možné aplikovat metodu lokalizace pomocí formovacího plynu (5% vodík, 95% dusík), který není toxický a je nehořlavý. Aplikace plynu je tedy naprosto bezpečná. Vzhledem k tomu, že vodík je nejmenší částicí, dokáže projít většinou materiálů, jako je beton, asfalt a podlahové krytiny. Vodík je lehčí než vzduch, a tak stoupá přímo na povrch, kde ho lze snadno a rychle detekovat a odhalit tak místo poruchy. Díky vestavěné vakuové pumpě je odezva velmi rychlá a na displeji je možné sledovat koncentraci vodíku téměř okamžitě. Podle velikosti koncentrace v jednotlivých měřených bodech lze snadno identifikovat místo s nejsilnější odezvou - místo potenciálního úniku.

ROSCAN150

Modul ROSCAN 150 poskytuje funkci identifikace thermo-obrazu pro novou
inspekční kameru ROSCOPE® i2000. ROSCAN 150 funguje na principu Overlay -
technologie (přenos reálného obrazu na odpovídající stupen barevné škály obrazu
tepelného). Pomocí této technologie se dají snadno odhalit netěsnosti a praskliny
ve vodovodním potrubí, v tepelných tělesech, podlahových topeních atd. Modul
je dále určen pro identifikaci a analýzu tepelných mostů.
V rozmezí -20 °C až +220 °C vykazuje ROSCAN 150 velmi přesné výsledky

Inspekční kamera CEL-TEC PipeCam 60 Visor

Vysoce výkonná inspekční kamera s Full HD rozlišením. Vyhledáme i malé praskliny a průniky.

FULL HD HD rozlišení 1920 x 1080
Úhel záběru 105°
Otočná kamera o 360° horizontálně a 180° vertikálně
Zabudovaný 512 Hz vysílač pro lokalizaci kamery
4 výkonné LED s 8 úrovněmi osvitu
Manuální ostření od 80 do 1000 mm)
Kvalitní 10.1" LCD displej s rozlišením 1280 x 800.