Bytové rozvody, topení

Čištění

Provádíme čištění a proplachování podlahové topení i údržbu a čištění rozvodů pitné vody, a to v souladu s normou EN 806 / DIN 1988-2. Zvýšíme průtok vody v rozvodech a zvýšíme výkon topných systémů. Proplachování potrubí chrání systém a šetří peníze, zvyšujeme průtok pitné vody! Odkalujeme a čistíme topení a topné systémy. Topné systémy a vodovodní potrubí, trubky i radiátory časem zarůstají. Voda špatně a málo teče? Usazeniny a kaly, které ucpávají potrubí, se tvoří z vody a minerálů. V případě ocelových / železných trubek vznikají ze rzi. Snižuje se tedy průtok vody a zvyšuje se potřeba topit. Nejvíc zarůstají klasické litinové (žebrové) radiátory. Naše technologie čistí i radiátory a to bez nutnosti sundání ze systému.

Proplachovací kompresor
Proplachovací kompresor

Výměna radiátorů pomocí zamrazení včetně tlakování

Jestliže potřebujete vyměnit radiátor nebo opravit topení v paneláku, jestliže vám kape radiátor nebo netěsní ventil a vy nechcete nebo nemůžete vypouštět celý topný systém, tak aby byla možná oprava nebo výměna za nový kus dokážeme pomoci! Pomocí zamrazovače provádíme demontáž bytových radiátorů a armatur bez nutnosti vypuštění topného systému. Zařízení je vhodné pro dočasné zmražení vody v topném okruhu těsně u radiátoru, opravy starých rozvodů teplé vody, pro rozšiřování a rekonstrukce topných a vodovodních systémů. 
Zamrazovací zařízení
Zamrazovací zařízení

Čištění odpadního potrubí 

Používáme čisticí spirálu na ucpané odpady menších profilů (např. umyvadla), tlakovou vodu na ty ostatní. Správnou techniku zvolím na základě vlastních zkušeností a nepolevím, dokud nebude ucpaný odpad opět odtékat. Po uvolnění ucpané kanalizace provedeme i kamerovou prohlídku potrubí, zjistíme, zda není někde poškozené, a případně zajistím nápravu. Jen tak se nepříjemná situace nebude opakovat.

Čistička potrubí
Čistička potrubí