Čištění

ROTHENBERGER ROPULS

proplachovací kompresor

 Pro odkalování a čištění topných systémů a proplachování rozvodů pitné vody dle EN 806 / DIN 1988-2

 • Jeden stroj - tři způsoby využití pro větší bezpečnost a úsporu energie:
  • Proplachování podlahových topení / topných okruhů
  • Proplachování rozvodů pitné vody dle DIN 1988-2
  • Dezinfekce rozvodů pitné vody
 • Kompaktní rozměr a praktický podvozek pro snadný transport a manipulaci na staveništi
 • Dva stupně proplachu (pulzní funkce a stálý proud vody) pro vynikající vyčištění
 • Snadná obsluha díky přehlednému ovládacímu panelu
 • Odstránenie a vypláchnutie zvyškov po inštalácii, pred spustením do prevádzky - hygienicky nezávadné a čisté potrubie pitnej vod
 • Prístroj má využitie ako klasický kompresor - tlakovým médiom je vzduch (nie olej, ani voda)
 • Umožňuje chemické čištění potrubí pomocí ROCLEAN nástavce!
 • Ideální pro odkalování podlahových topení!

Kamerový systém 

RIDGID KAMERA SEESNAKE MAX RM200

Speciální kamerový systém, jehož součástí je posuvná kamera zachycující stav potrubí. Průzkum provedený vhodným kamerovým systémem je díky svému pracovnímu rozsahu možno použít ve stavebním průmyslu, ale také v domovních instalacích.
íky nové generaci tlačného kabelu (61 m) a vylepšené mechanice cívky jsou teď inspekce jednodušší jako kdykoli předtím a umožní vám zatlačit kabel dál s menším úsilím.  25 mm ultra kompaktní samovyrovnávací kamerová hlava umožňuje lehčí průchod přes těsné ohyby, při konstantním osvětlení potrubí s velikostí až 8" (200 mm).

Tlakové čištění

RIDGID KJ-3100

Benzinová tlaková vodní čistička pro potrubí do 250mm (10˝). V kategorii vysoce výkonných tlakových vodních čističek je RIDGID KJ-3100 jedna z nejvýkonnějších na trhu, navíc na svém úzkém (58cm) dvoukolovém podvozku snadno projede dveřmi standardního rozměru a může velice snadno překonávat těsné zatáčky. Nožním spínačem je možné úplně ovládat průběh tlakového čištění přímo u otvoru odpadu. To uvolňuje obě ruce pro zavádění tlakové stříkací hadice do otvoru odpadu, oblouků a sifonů.


Ridgid K-1500 SP

Elektrická čistička na spojované spirály pro potrubí do 250mm a do 90m délky. Nejvýkonnější elektrická sekční čistička z výrobní řady, ideální pro odstranění kořenů a velkých ucpávek. Typické aplikace: odpadové a kanalizační potrubí. Rozsah: 50-250mm. Motor: 230V, 1500W. Standartní vybavení: rukavice, rozpojovací klíč, ochranná hadice, klíč imbus, sada 7ks spirál 32mm x 4,6m, koš na spirály - 2ks, kufřík, přímý vrták, trychtýřový vrták, vytahovací vrták, tuková fréza, vrták s pilovými zuby, vrták se žraločími zuby. Hmotnost 120kg.

DŘEZOVÁ ČISTIČKA

RIDGID K-45AF

Profesionální ruční elektrická bubnová čistička s automatickým posuvem do odpadu i ven, beze změny smyslu otáček spirály. Šetří čas. Čistí odpady 30-75 mm, automatický posuv spirály. Pro odpadní potrubí dřezů, van, umyvadel, sprch, pisoárů a pod. Dodává se s univerzálním motorem 550W,50/60Hz na 230V. Proměnné otáčky: 0-600ot/min. Buben spirály odolný proti nárazům, plastový, ze dvou dílů. Sada spirál 8 a 10mm x 10,7m (spirála 8mm je pevně vybavena soudkovým nástrojem, spirála 10mm má vrtací nastroje vyměnitelné) + 4ks nástrojů (klíč na rozpojení nástrojů a spirál, soudkový vrták, vidlicový vrták a lopatkový vrták) v transportním kufru.

Spirálová čistička potrubí

RIDGID K-5208 

Čistěte odtoky od 50 do 200 mm pomocí nejvýkonnější a nejkompaktnější čističky potrubí na trhu. Nová Ridgid Čistička K-5208, 50 do 200 mm. Velká síla v malém balení. Nastavení rozsahu spojky bez použití nářadí tak, aby vyhovovala jak spojovaným spirálám 22 mm (7/8"), tak i 32 mm (1 1/4"). Přenosný spirálový systém usnadňující zavádění a vytahování spirál. Rozpojovací klíč Trident pro rychlé oddělení spojek čistících spirál a nástrojů. 1248 W motor otáčí 22 mm (7/8") a 32 mm (1 1/4") spojované spirály při 585/700 ot / min. O 71 % menší půdorys a o 35% nižší hmotnost než srovnatelné čističky RIDGID®. Vyčistí odpadní potrubí 50-200 mm až do vzdálenosti 61 m (200'). Interní správa tekutin stroje, pro zamezení nepořádku při práci. Uzavřený přenosný spirálový buben pro ochranu pracovního prostředí. Zajišťovací kolík k zajištění zadní vodicí hadice na svém místě.

Rothenberger RODRUM

Bubnová čistička potrubí s automatickým chodem spirál pro trubky Ø 70 - 125 mm. Ideální pro firmy HVAC (vzduchotechnika), správce, kanalizační čištění nebo pro použití v domácnostech, stravování a hotelech nebo veřejných budovách.

Vyměnitelný buben bez použití nástroje na různé průměry potrubí
Jednoduché ovládání díky automatickému posuvu spirál dovnitř a zpět
Regulovaný posun a uchycení spirál pouze 1 pákou
Čistý a diskrétní provoz ve srovnání s přenosným mycím zařízením
Součástí dodávky je 6dílná sada 16 mm

Čistička trubek a odtoků 2"-4" (50-100 mm)

RIDGID FlexShaft K9-204

Stroje Flex Shaft lze také ovládat během kamerové inspekce v linii záběru a zároveň sledovat, to co čistíte. Žádný jiný expert na měkké ucpávky to neumí

 • ČIŠTĚNÍ OD STĚNY KE STĚNĚ
  Řetězové omílače se rozšiřují až do úplného vyčištění potrubí.
 • SOUČASNÉ POUŽITÍ KAMERY
  Stroje Flex Shaft umožňují použití kamery během práce v potrubí.
 • ZVÝŠENÍ PRODUKTIVITY
  Rychlejší nastavení a vyčištění, rychlé čištění a bateriové pohodlí pro další časové úspory
 • PŘIZPŮSOBTE SI SVŮJ STROJ
  K dispozici je celá řada řetězových omílačů a příslušenství.

Čističky RIDGID FlexShaft využívají specializované řetězové omílače připojené k ohebnému tlačnému nástroji, který se otáčí při vysokých rychlostech pomocí akumulátorové vrtačky s nastavitelnou spojkou (není součástí dodávky) připojené ke středové hnací hřídeli.
Vzhledem k tomu, že se hřídel otáčí uvnitř odolného nylonového pláště, který je umístěn v plně uzavřeném bubnu, vzniká méně nepořádku na pracovišti.

RIDGID FlexShaft K9-102 čistička trubek a odtoků 1 1/4"-2" (32-50 mm)

RIDGID FlexShaft K9-102 čistička trubek a odtoků 1 1/4"-2" (32-50 mm)

Čističky FlexShaft jsou lehké, kompaktní a vysoce efektivní stroje, které čistí stěny trubek a odtoků o průměru 32-50 mm (model K9-102) resp. 50-100 mm (model K9-204). a do vzdálenosti 15,2 resp. 21,3 metru.

Čističky RIDGID FlexShaft využívají specializované řetězové omílače připojené k ohebnému tlačnému nástroji, který se otáčí při vysokých rychlostech pomocí akumulátorové vrtačky s nastavitelnou spojkou (není součástí dodávky) připojené ke středové hnací hřídeli.
Vzhledem k tomu, že se hřídel otáčí uvnitř odolného nylonového pláště, který je umístěn v plně uzavřeném bubnu, vzniká méně nepořádku na pracovišti.